אברכים מצטיינים

במי אנו תומכים?

בעמלי תורה במוסדות תורניים לאומיים ברחבי הארץ. מדובר בלומדים הנבחרים ונבחנים אישית בידי ראש הישיבה של כל אחד מהם. הנבחרים לסיוע הנם לומדים בעלי שיעור קומה המהווים דוגמא ומופת לתלמידי הישיבות הצעירים הרואים בהם דמויות לחיקוי. הקרן שמה דגש על תמיכה לומדי תורה אלו, כדי לבנות הנהגה שתתן מענה לצרכיו הרוחניים של הציונות הדתית. סכום התרומה יקל על הלימוד, יקל על הישיבה, ובזה אתם נושאים עמהם בעול ועוזרים בפועל לבנות הנהגה רוחנית עתידית.

מדוע אנו זקוקים לך?

על כל פרט בציבור הדתי לאומי להבין שמדובר בעניין היסטורי. הבנה שכזו מחייבת אותנו לתמוך בלומדי תורה משלנו, אם לא נעשה זאת ניאלץ להיות כפופים לעולם תורה שהוא אינו ציוני דתי. אמנם השגיו של עולם התורה הדתי-לאומי עד כה, גדולים, אך אנו עומדים בפרשת דרכים וכדי לעבור לשלב הבא אנחנו צריכים להכניס את היד לכיס ולתמוך בגדולי הדור הבאים. לכן אנו פונים לכל אחד ואחד מאתנו בקריאה אמיתית: בואו והיו שותפים עמנו בקרן התומכת בנבחרת של כ500 לומדים בולטים מבני הציונות הדתית.

שקיפות

הקרן פועלת בשקיפות מלאה והינה מיזם ללא מטרות רווח. הכספים עוברים ללא כל "דמי תיווך" -ישירות לחשבונות הבנק של לומדי תורה נבחרים, בחורים ואברכים. הכסף שתרמתם יועבר על ידנו ישירות ללומד, 100 אחוז תרומה ללא עמלות וללא עלויות. עקרונות הפעולה שלנו הם ברורים ושקופים: כל פניה נבדקת לעומק ע"י ראש הכולל או ראש הישיבה. לאחר מכן, ועדה מטעמנו יושבת ודנה בפרוטרוט על כל מקרה ומקרה הנבחן לעומק.

כמה תרצו לתרום?

תמיכה מלאה באברך לחודש
₪ 3,000
תמיכה חלקית באברך
₪ 360
תמיכה באברך לחצי חודש
₪ 1,500
סכום אחר לבחירתך
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
אני רוצה לתרום

הציונות הדתית

אם פעם היינו מש"ק הדת של המדינה, בשנים האחרונות הסתערנו על משימות לאומיות והפכנו למובילים לא רק בחזית ההתיישבות ובחינוך גם בתקשורת בצבא ובפוליטיקה.

מה קורה למי שכן לומד תורה?!

הבודדים במגזר שהחליטו לוותר על קריירות מתגמלות כלכלית וממשיכים בלימוד התורה, חיים לעתים בעוני ולפעמים נושרים בדרך. כציבור אנו מפסידים אנשים שיכלו להיות גדולי תורה המחוברים לחזון הציוני.

מדובר במקטע אחד בלבד

בכ-4-5 שנים קריטיות של לימוד בהן התמיכה הממשלתית היא מגוחכת, אסור להם לעבוד וכמובן, שאין מלגות המקבילות לאוניברסיטה.

יש חזית שקצת הזנחנו

נכון, רובנו עוד זוכרים איך לומדים דף גמרא, חלקנו אפילו הולכים לשיעור יומי, או שבועי, ואנחנו מוכנים לשלם מחירים מופקעים על חינוך דתי לילדים שלנו.

מה המעמד של האברכים אצלנו?

תכלס', במגזר שלנו, מי שמחליט להשקיע את חייו בלימוד תורה מוערך פחות מאשר אם ילך על קריירות אחרות במיוחד מול המקביל אליו בחברה החרדית, שם עילוי הוא כמו "סופרסטאר".

אז מה עושים?

הפתרון די פשוט, כיום יש כ-3000 אברכים נשואים במגזר. מהם אנו מאתרים את ה-100 המצטיינים ביותר. אלה שיכולים להיות גדולי תורה שזקוקים לתמיכה שלנו בשביל להמשיך וללמוד .

כמה תרצו לתרום?

בחרו סכום לתרומה חודשית מתחדשת לתמיכה באברכים

אני רוצה לתרום