משפחות נזקקות

לורם איפסום

קרן אחד לאחד מסייעת למשפחות נזקקות ומשפחות של אברכים ממגוון הישיבות של הציונות הדתית. התמיכה במשפחות האברכים היה הפרויקט הראשון שהקרן התחילה עוד בשנת תשס"ט (2009). הסיוע ניתן לאלפי אברכים פעמיים בשנה ואיננו רק עזרה כלכלית, אלא חיבוק חם מהציבור ללומדי התורה, כי העמל שלהם הוא למען כולנו.

למי ניתנת התמיכה?
התמיכה היא רוחבית וניתנת לכלל האברכים של הציונות הדתית.
האם יש ישיבות מסוימות שהקרן החליטה שלא לתמוך בהם?
לא. מצידנו כלל אברכי הישיבות של הציונות הדתית נתמכים ע"י הקרן. יחש מספר מצומצם שלא רוצים. תוכלו לראות את הרשימה במי אנחנו תומכים.
האם יש ישיבות שמקבלות תמיכה גבוהה יותר מאחרות?
כן.הקרן מאפשרת לתורמים שלה להחליט במידה והם חפצים בכך לייעד את התרומות שלהם לאברכים מישיבה מסוימת. הכסף מחולק על פי הסכום שנצבר בקופתה של כל ישיבה וישיבה.
מה הקריטריון לקבלת התמיכה?
בשונה מהתמיכה באברכים המצטיינים שם הקריטריון לתמיכה הוא הצטיינות ופוטנציאל לימודי בפרויקט זה הקרטריון לגובה התמיכה הוא רמת הניזקקות והאיתנות הכלכלית של מבקש הבקשה.
מה התהליך לקבלת התמיכה?
לאחר הגשת הבקשה ע"י האברך הבקשות נבדקות באופן פרטני ע"י ראשיט הישיבות ואחרי כן נציגי הקרן ועל ידי יו"ר הקרןהרב יצחק נרי'ה ובהתאם לרמת הניזקקות של האברך ניקבע גובה התמיכה שאותו הוא יקבל.
מה גובה התמיכה שניתנת לאברכים?
כל אחד מהאברכים שמגיש בקשה מקבל לפני חגי תשרי ולפני פסח זכאי לתמיכה חד פעמית שגובהה בין אלף ל 3,000 ש"ח, בהתאם למצבו הכלכלי, ולמצב התרומות בקרן.
האם קיימת מעורבות של ראשי הישיבות בתמיכה במשפחות האברכים?
כן. ראשי הישיבות מאשרים את בקשות האברכים ובמקרים רבים מעבירים המלצות ובקשות לנציגי הקרן.

 אנו מקווים כי הסיוע שלנו ימתיק ולו במעט את הקושי של אברכי הציונות הדתית ויקל עליהם ועל משפחותיהם את חגים הקרובים.

בחירת סכום לתרומה:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

במי אנו תומכים?

בעמלי תורה לאומיים ברחבי הארץ. מדובר במשפחות אברכים הזקוקות לסיוע על מנת לאפשר לאברכים להמשיך את הלימודים בישיבה. תמיכה באברכים אלה נותנת תמיכה בצרכים הרוחניים לא רק של האברכים אלא של הציונות הדתית כולה. סכום התרומה יקל על הלימוד, יקל על הישיבה, ובזה אתם נושאים עמהם בעול ועוזרים בפועל לבנות הנהגה רוחנית עתידית.

מדוע אנו זקוקים לך?

על כל פרט בציבור הדתי לאומי להבין שמדובר בעניין היסטורי. הבנה שכזו מחייבת אותנו לתמוך בלומדי תורה משלנו, אם לא נעשה זאת ניאלץ להיות כפופים לעולם תורה שהוא אינו ציוני דתי. אמנם השגיו של עולם התורה הדתי-לאומי עד כה, גדולים, אך אנו עומדים בפרשת דרכים וכדי לעבור לשלב הבא אנחנו צריכים להכניס את היד לכיס ולתמוך בגדולי הדור הבאים. לכן אנו פונים לכל אחד ואחד מאתנו בקריאה אמיתית: בואו והיו שותפים עמנו בקרן התומכת בנבחרת של כ500 לומדים בולטים מבני הציונות הדתית.

תרומתכם חשובה לנו

אנו פונים לכל אחד ואחד מאתנו בקריאה אמיתית:
בואו והיו שותפים עמנו בקרן התומכת בנבחרת של לומדים בולטים מבני הציונות הדתית ובמשפחותיהם

אני רוצה לתרום