מהתקשורת

'קרן אחד לאחד' השלימה סבב הענקת מלגות הצטיינות לכ-100 אברכים מ-42 ישיבות הסדר וישיבות גבוהות בציונות הדתית

המשך קריאה

"קחו נא את שתי הישיבות הגבוהות הכי גדולות בציבור שלנו, מרכז הרב והר המור. הוסיפו אליהם את ישיבת ההסדר הכי גדולה כיום, בשדרות, כמה התחילו שם שיעור א'? ביחד? אולי 200. בישיבת חברון גבעת מרדכי לבד! יש 1200 בחורים מהם כ 250 בשיעור א'. כיום בשנת תשע"ו עלינו לצעוק כפי שצעק הרב צבי יהודה זצ"ל: לא איפה ׳שכם׳ שלנו אלא איפה ה'חברון' שלנו?

המשך קריאה

שוב ושוב עיניי פוגשות את הפרסום של "תורה עכשיו – אחד לאחד", ובליבי איני מבין מה הקטע. למה שמישהו יתרום בשביל שאדם – מוכשר ומסור ככל שיהיה – ילמד תורה?

המשך קריאה

בחן את עצמך: כמה רבנים אתה מכיר? את הרב עובדיה והרבי מלובביץ' כולם מכירים, אבל איך אמרה ההיא ממשאל הרחוב - "הרב קוק? יש דבר כזה?" קמפיין חדש קורא לציבור הדתי-לאומי ללמוד מהחרדים איך מכבדים ומטפחים לומדי תורה. המטרה: השתלבות מחדש בתפקידי רבנות ממלכתיים ובשרותי הדת

המשך קריאה

צפו במשאל רחוב: איזה רב אתה מכיר? רוב מכריע של הרבנים המוכרים לציבור החילוני הם רבנים המשתייכים למגזר החרדי. הרב יצחק נריה, ראש עמותת 'אחד לאחד' שיזמה את המשאל, משוכנע כי המסקנה המתבקשת היא שהציונות הדתית לא הצליחה לייצר גדולי תורה

המשך קריאה

הרב יצחק נריה, נכדו של הרב משה צבי נריה "אבי דור הכיפות הסרוגות", טוען כי החברה הדתית לאומית מתחמקת מחובתה ההיסטורית להעמיד גדולי תורה. צעירים שמבקשים להתגדל בלימוד תורה נקלעים לעוני מחפיר, ולעיתים זוכים אף ליחס מזלזל מצד סביבתם ובני משפחותיהם * הציבור הדתי-לאומי מעדיף להאדיר אנשי צבא ומצליחנות בתחומי חיים אחרים על פני טיפוח וסיוע לתלמידי חכמים מה שיוביל את הציונות הדתית להתרוקן מתלמידי חכמים ופוסקים * הפיתרון פשוט: בואו נחזור להשקיע בדיוק שם

המשך קריאה

אנשי העשייה למען אנשי התורה באירוע השקת 24 שעות ההתגייסות למען לומדי התורה פגשנו אנשי עשייה ציבורית שבאו לתמוך. "כל העשייה שלנו מבוססת על התורה"

המשך קריאה

גורמים בקרן 'אחד לאחד' תמהים כיצד למרות ההצלחה של הסרטון שהופק לפני כשבועיים, הפוליטיקאים הדתיים בחרו להתעלם ממנו. "האם יחסינו עם הפוליטיקאים הדתיים עלו על סרטון?"

המשך קריאה

מרוב עיסוק בבניין החומר - נרדמנו" הרב יהושע שפירא קורא לציבור הדתי לאומי להתעורר. "היו לנו הרבה דגלים. עכשיו השאלה היא - מי אנחנו באמת?

המשך קריאה

יו"ר קרן "אחד לאחד", הרב יצחק נריה, מספר ל'סרוגים' על נס חנוכה שאירע לו ממש בימים האחרונים אותו הוא מכנה "נס (ד)מעות של חנוכה"

המשך קריאה

מסר לתלמידי הישיבות: תשאפו גבוה מייסד קרן "אחד לאחד" הרב יצחק נריה קורא לתלמידי ישיבות הסדר והישיבות גבוהות - "תשאפו גבוה בלי פחד, אתם עתיד ההנהגה הרוחנית"

המשך קריאה

עדיף להעביר לעני צדקה בכסף ולא במוצרי מזון, זאת בין השאר בשל הבדלי התרבויות והצרכים. הרב נריה סיפר כי אצל משפחה מעולי רוסיה אשר קיבלה חבילות מזון נמצאו בביקור של מתנדבים עשרות חבילות קוסקוס. בני המשפחה סיפרו כי כלל לא ידעו מה עושים עם המאכל.

המשך קריאה

הרב אליקים לבנון מספק הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של קרנות הצדקה בציבור הדתי לאומי

המשך קריאה

גדול התורה הבא של הציונות הדתית אברך מצטיין בישיבה ציונית החליט לעזוב את הישיבה. בואו לשמוע מה הוביל אותו להחלטה להישאר בכולל

המשך קריאה

תשעת ארגוני החסד הגדולים שמחזורם השנתי מעל 10 מיליון ₪. הם פרי יוזמה וניהול חרדים. הרב ישראל רוזן תוהה, איפה המגזר הסרוג בתחום החסד?

המשך קריאה

מה קרה לנו בדרך? התבלבלנו? או אולי להט הנעורים התחלף בבורגנות מזדקנת? לעניות דעתי התשובה היא לא. לא התעייפנו, יישובינו פורחים, יש מסירות נפש רבה לבניין הארץ ולצבא, הלהט האידיאולוגי קיים אבל שכחת מקומה של תורה היא לב הבעיה.

המשך קריאה

מאז ערב חג שבועות מתנהל ב'כיפה' דיון סביב מעמדה של התורה בציונות הדתית. הראיון המשותף של הרב יצחק נריה שייסד קרן תמיכה באברכים מצטיינים ומנסה לקדמם עורר מספר תגובות וכעת הרב נריה משיב לכולם ואומר: "נסכים כולנו שצריכים תורה עכשיו"

המשך קריאה

מייסד קופיקס בגילוי לב: לא זכיתי להקפיד בתורה ובמצוות כמו שצריך. אני מאמין שלומדי התורה צריכים להיות בראש המחנה

המשך קריאה

הקריאה של הרב יעקב אריאל' 'לא לחכות לפוליטיקאים", קובע רבה של רמת גן לשעבר ומביע תמיכה בקרן אחד לאחד המצמיחה גדולי תורה בציונות הדתית

המשך קריאה

תרומתכם חשובה לנו

אנו פונים לכל אחד ואחד מאתנו בקריאה אמיתית:
בואו והיו שותפים עמנו בקרן התומכת בנבחרת של לומדים בולטים מבני הציונות הדתית ובמשפחותיהם

אני רוצה לתרום