אחד לאחדדבר יו"ר הקרן, הרב יצחק נריה
דבר יו"ר הקרן, הרב יצחק נריה

אחיי ואחיותיי

ה' עמכם!

אני מודה לכם מאוד על ההתעניינות באתר קרן "אחד לאחד".

אני בטוח שכאשר תיחשפו להיקף הפעילות והעשייה שלנו, וודאי תרצו להיות שותפים לחסד הגדול. החל משנת תשס"ט אנחנו זוכים לסייע, מתחת לרדאר הציבורי, למשפחות רבות מבני הציונות הדתית על כל גווניה ותת גווניה. עד כה היינו שליחיה של קבוצת תורמים והפעילות נעשתה בכבוד, ביושר, באמינות ובשקט. ואולם, כעת אחרי 6 שנות פעילות מאחורי הקלעים אנו מרגישים, כי הגיעה העת להציע לכם שותפות אמיתית במפעל החסד העצום.

האמת צריכה להיאמר: החשיפה קשה לנו, אך הצורך הציבורי גובר על הנוחות האישית. מדוע אנו פונים אליכם? הרי לקרן יש תורמים?

אכן. ועדיין, עם כל הכבוד לתורמים שלנו, הם ממשיכים וימשיכו בע"ה לתרום, אולם לא ניתן להשתית הכל על תורמים צדיקים. אנחנו רואים בחוש, כיצד זרם הפניות לקרן גובר משנה לשנה, ואיננו רוצים להשיב את פני הפונים ריקם. לפיכך, אנו פונים אליכם בקריאה אמתית: בואו והיו שותפים עמנו בקרן המרכזית של הציונות הדתית.

עקרונות הפעולה שלנו הם ברורים ושקופים: כל פניה נבדקת לעומק ע"י הרב המקומי, ראש הגרעין, ראש הכולל או ראש הישיבה. לאחר מכן, ועדה מטעמנו יושבת ודנה בפרוטרוט על כל מקרה ומקרה, בוחנת לעומק ושואלת: מה הצורך? האם זה הכרחי? האם ניתן לעשות עם משפחה זו תהליך שיקומי, או שתהליך כאן לא יועיל?

לצערנו הרב, לא כל המשפחות ברות שיקום. על חלקן, מוטלת עלינו כציבור, החובה לסייע ולתמוך. לאחר שאישרנו את המשפחה, אנחנו משתדלים להעמיק לחשוב מהו הסיוע שעלינו לתת למשפחה. לא חלילה כדי להשתיק את מצפונו, אלא "די מחסורו אשר יחסר לו", להתבונן ולעיין מה הצורך של המשפחה ואיך ניתן כבר לפני החגים, נעשה להם חג שמח.

בענווה גדולה, ובהערכה רבה לתרומתכם אנו שמחים מהיום להיות גם השליחים שלכם!

בברכה מציון

הרב יצחק נריה

יו"ר הקרן

X